Když zaÄÃná takové malé dÃtÄ› vnÃmat okolà a dokáže už v tÄ›ch malých ruÄiÄkách udržet pÅ™edmÄ›ty pÅ™emýšlà rodiÄe jaké hraÄky budou pro nÄ›j nejvhodnÄ›jÅ¡Ã. Co oni ale zbytek rodiny už to má dávno vymyÅ¡lené, a tak zaÄnou dům zaplňovat panenky a autÃÄka, plyÅ¡ové hraÄky, mÃÄe nebo kostky a stavebnice. Pak to v bytÄ› vypadá jako v hraÄkářstvÃ. Nenà to Å¡patné, ale nesmà se to pÅ™ehánÄ›t. DÃtÄ› si totiž pak nedokáže vybrat s ÄÃm by si hrálo je zmatené a nevà co kde jak. Velice užiteÄné a praktické jsou hry které podporujà myÅ¡lenà a zruÄnost.
Takže takové už zmÃnÄ›né stavebnice jsou vhodným dáreÄkem. DÃtÄ› to donutà pÅ™emýšlet kde který dÃlek dát a uložit, aby z toho vznikl nÄ›jaký pÅ™edmÄ›t. Výhodou je že se to dá opakovanÄ› skládat, a tak po každé může malý Å¡ikula vymyslet nÄ›co nové. Takové kartové hry jako pexeso zase pomáhajà vylepÅ¡it paměť. MyslÃm, že pak hlavnÄ› ve Å¡kole to dÄ›ti ocenÃ. To jsou hry na doma. Ale taky si urÄitÄ› pamatujete i na venkovnà hry. Kdy se seÅ¡li kamarádi z ulice nebo z paneláku a už pÅ™emýšleli, jak se zabavit.
SamozÅ™ejmÄ› je rozdÃl ve hrách pro kluky a pak pro holky. Holky se asi stěžà budou hrát na piráty a indiány. To spÃÅ¡e skákanà pÅ™es gumu nebo Å¡vihadlo nebo malovánà kÅ™Ãdami na chodnÃk. To jsou takové hry minulosti. ProÄ to pÃÅ¡i? Protože s dobou se mÄ›nà i spoleÄenské hry a způsoby her. Táto modernà doba nám pÅ™inesla vývoj poÄÃtaÄů a s nÃm spojené možnosti hranà her. Takže Äasto vidÃme dva kluky pÅ™ed poÄÃtaÄem, jak hrajà tyhle hry. Nenà to Å¡patné, ale možná by opravdu neuÅ¡kodilo trochu Äerstvého vzduchu a pohybu. Tomu dÃtÄ›ti to opravdu pomůže. Tak by bylo vhodné to ku pÅ™Ãkladu zkombinovat. ÄŒÃm zabijeme dvÄ› mouchy jednou ranou. VzÃt ho na hodinku dvÄ› na kola nebo procházku. A taková procházka prospÄ›je i nám. Nebo ho vzÃt na hÅ™iÅ¡tÄ› a zahrát si kopanou. Možnostà je spousta urÄitÄ› se dá nÄ›co z toho vybrat. Tak aÅ¥ vám to hraje.Â